Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[07-03-2018] BRĄZ SZCZYPIORNISTEK Z KOSTKOWA

 

W rozegranych w dniach 1-2 marca 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie (dawnego Samorządowego Gimnazjum), Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt młode szczypiornistki z Kostkowa zajęły III miejsce i wywalczyły brązowy medal.

 

W rywalizacji wzięło udział 9 zespołów z różnych gmin powiatu wejherowskiego. W początkowej fazie zmagań drużyny podzielono na 3 grupy, w których grano systemem „każdy z każdym", a 2 najlepsze drużyny z każdej grupy uzyskiwały awans do fazy finałowej. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kostkowie, podopieczne nauczycielki Ewy Nowotarskiej, w tej fazie zmagań pokonały 7:5 zespół SP nr 1 z Rumi i uległy faworytkom Igrzysk, zespołowi SP w Bolszewie 6:14 wywalczając II lokatę, a tym samym awans do finału, w którym 6 zespołów rywalizowało o mistrzowski tytuł.

W fazie finałowej szczypiornistki z Kostkowa pokonały 9:3 rywalki z SP w Luzinie, 12:1 zespół SP Bożepole Wielkie, 7:6 SP Szemud i zremisowały 4:4 z drużyną SP nr 6 z Wejherowa, zdobywając łącznie 7 pkt.  z bilansem bramek 38:28. Tyle samo punktów zdobyły dziewczęta z SP nr 6 w Wejherowie, lecz to one, dzięki lepszemu stosunkowi bramek (34:13) zajęły II, zaś dziewczęta z Kostkowa III miejsce. Zwyciężyły od początku uznawane za faworytki Igrzysk szczypiornistki z SP w Bolszewie, które odniosły komplet zwycięstw zdobywając 10 pkt. z imponującym bilansem bramek 80:23.

Ostateczna kolejność Igrzysk:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Bolszewie

II miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Kostkowie

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Szemudzie

V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie

VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Bożympolu Wielkim

VII miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi

VIII miejsce - Szkoła Podstawowa w Choczewie

IX miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie

Drużyna z SP w Kostkowie wystąpiła w składzie: Oliwia Neubert, Karolina Matyszewska, Aleksandra Dominik, Oliwia Wieczorek, Adriana Zalewska, Joanna Kołodzik, Amelia Mudlaff, Julia Trzcińska, Patrycja Synowiecka, Natalia Westa. Do zawodów dziewczęta przygotowała Ewa Nowotarska.

Powiatowe Igrzyska były równocześnie eliminacją do Półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się  również w Bolszewie.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał: organizator zawodów - Joanna Syska. Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami które wręczali: wicedyrektor Szkoły Podstawowej  w Bolszewie - Dorota Sychowska oraz referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie - Bartłomiej Woźniak.  Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa  w Bolszewie.

(MOD)

Fot. PZPOW w Wejherowie, SP w Kostkowie

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   0 °C
Ciśnienie:   1022 hPa
Wiatr:   2 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji