dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[09-04-2018] DWA ZWYCIĘSTWA STOLEMA

W minionym tygodniu piłkarze KS STOLEM Gniewino wygrali dwa spotkania: w środę w Bytowie pokonali miejscową BYTOWIĘ II w 1/8 Pucharu Polski, natomiast w sobotę w IV-ligowym pojedynku wygrali u siebie z ANIOŁAMI Garczegorze 2:1.

Po środowym zwycięskim (1:0) meczu wyjazdowym z BYTOWIĄ II Bytów w 1/8 wojewódzkiego finału Pucharu Polski (bramka Daniel Lisowski), STOLEM Gniewino w sobotnie południe 7 kwietnia podejmował ANIOŁY Garczegorze, zespół, który od 7 kolejek nie poniósł porażki.

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę miał STOLEM, który uzyskał prowadzenie po kapitalnej bramce głową Kamila Kankowskiego. Mimo przewagi gospodarze jednak marnowali kolejne szanse na podwyższenie wyniku i do zejścia do szatni wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie STOLEM stracił, niestety, rytm grania, co wykorzystali goście po rzucie rożnym zdobywając bramkę wyrównującą. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, jednak w końcówce meczu gniewińscy piłkarze zdołali przeprowadzić rozstrzygająca akcję: Patok obsłużył podaniem Nowakowskiego, który ustalił wynik meczu.

- Dzisiaj nie zasłużyliśmy na zwycięstwo - przyznał z pokorą trener Tomasz Dołotko. - Co prawda, stworzyliśmy więcej sytuacji strzeleckich od rywala, lecz w drugiej połowie straciliśmy właściwy rytm grania, grając bez polotu. Goście znakomicie bronili się całą drużyną, postawili nam trudne warunki. Cieszę się z dzisiejszego  zwycięstwa a także z wywalczonego w środę awansu do 1/4 finału Pucharu Polski.

STOLEM - ANIOŁY - 2:1 (1:0) bramki Kamil Kankowski, Jakub Nowakowski

Skład STOLEMA: Olszowiec, Jezierski, Lisowski, Klarecki, Kankowski, Wańczuk (75' Koszałka), Jeżowski, Patok, Sobczyński (60' D. Patelczyk)Wachowiak, Dampc (46' Nowakowski).

Po 20 rozegranych meczach STOLEM Gniewino z dorobkiem 39 pkt. (11 zwycięstw, 6 remisów i 3 porażki, bramki 46-25) awansował na 4 miejsce w ligowej tabeli. Liderem nadal jest RADUNIA Stężyca, która do tej pory zdobyła 55 pkt. (18 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki, bramki 74-17).

Teraz gniewińska drużyna w sobotę 14 kwietnia podejmie zajmujący 14 lokatę zespół DRUTEX-BYTOVIA II Bytów. Początek meczu zaplanowano na godz. 13,00. Zapraszamy do kibicowania!