Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[12-04-2018] ZŁOTY MEDAL ALEKSANDRY DOMINIK

 

Ze złotym medalem Aleksandry Dominik z SZS w Kostkowie i brązowym Pawła Głodowskiego z SZS w Gniewinie powrócili z Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych uczniowie gniewińskich szkół.

 

 

We wtorek 10.04.2018 roku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbyły się  Powiatowe Igrzyska Dzieci, Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Powiatowa Licealiada w Drużynowych Biegach Przełajowych, będące eliminacjami do Finałów Wojewódzkich, które odbędą się 16.04.2018 roku w Gdyni. W rywalizacji wzięło udział ponad 400 zawodników i zawodniczek ze szkół powiatu wejherowskiego, w tym z SZS w Kostkowie i Gniewinie. Zawody rozgrywano w kategoriach drużynowych i indywidualnych. Zwycięskie drużyny oraz zawodnicy, którzy w swoich kategoriach wiekowych zajęli trzy czołowe lokaty, reprezentować będą powiat wejherowski w zmaganiach wojewódzkich.

Wśród zawodników - uczestników Wojewódzkiego Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej, będzie dwójka biegaczy z gminy Gniewino: Aleksandra Dominik, podopieczna nauczycielki Ewy Nowotarskiej, 16-letnia uczennica III klasy gimnazjalnej w SZS w Kostkowie, która na swoim koncie zanotowała kolejny sukces zdecydowanie pokonując swoje rywalki i wywalczając złoty medal oraz Paweł Głodowski, uczeń VII klasy SZS w Gniewinie, który wywalczył III miejsce zdobywając tym samym brązowy medal.

W klasyfikacji zespołowej najlepiej wypadła w kategorii „Igrzyska Młodzieży Szkolnej" drużyna chłopców SZS w Gniewinie, która wywalczyła trzecią lokatę.

Organizatorzy zawodów - Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi - oceniają poziom sportowy zawodów jako bardzo wysoki, co pozwala mieć nadzieję na uzyskanie dobrych wyników w finałach wojewódzkich. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone medalami i dyplomami, które wręczali: Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Bartłomiej Woźniak, referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie.

(MOD)

 

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   1 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji