Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[09-05-2018] KOSTKOWO MISTRZEM POWIATU!

 

Bez porażki we wszystkich rozegranych meczach drużyna z SZS w Kostkowie wywalczyła tytuł Mistrza Powiatu Wejherowskiego w Mini Piłce Nożnej Chłopców.

 

 

W poniedziałek 7 maja.2018 r. na boisku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choczewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Nożnej Chłopców, będące równocześnie eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich  Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się w Lęborku. W zawodach, w których wzięło udział 10 szkolnych reprezentacji, wystąpiła także drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kostkowie, której opiekunami byli Jacek Stawiasz i Marcin Piekut.

Młodzi futboliści z Kostkowa znakomicie dali sobie radę w mistrzostwach nie przegrywając ani jednego meczu. Wpierw, w rozgrywkach grupowych pokonali 2:1 zespół z SP nr 9 w Rumi, 4:0 SP Kębłowo, 3:0 drużynę gospodarzy, czyli SP w Choczewie i zremisowali 1:1 z zespołem z SP w  Orlu, zajmując zdecydowanie 1 miejsce w grupie z dorobkiem 10 pkt. i stosunkiem bramek 10:2.

W półfinale drużyna z Kostkowa zmierzyła się z zespołem SP nr 4 w Redzie. W regulaminowym czasie padł remis 0:0, a w rzutach karnych lepsi okazali się młodzi piłkarze z Kostkowa wygrywając ostatecznie 5:4.

W finale, w którym o I miejsce zmierzyli się ponownie z drużyną SP nr 9 z Rumi, walka była równie zacięta. Po regulaminowym czasie był remis 2:2. O wszystkim rozstrzygnęły rzuty karne, w których gracze z Kostkowa znowu okazali się lepsi i ostatecznie wygrali 3:2, zdobywając 1 miejsce i tytuł Mistrza Powiatu Wejherowskiego oraz prawo reprezentowania powiatu z Półfinale Wojewódzkim IMS.

W drużynie, prowadzonej przez Jacka Stawiasza i Marcina Piekuta, występowali: Szymon Hebel, Piotr Maszota, Oskar Matlewski, Wojciech Matlewski, Radosław Selonka, Kamil Styn, Oliwier Szur, Adrian Waraksa, Oliwier Wasilewski, Bartłomiej Wieczorek.

Ostateczna kolejność Turnieju:

I m. -  Szkoła Podstawowa w Kostkowie

II m. - Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi

III m. - Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie

IV m. - Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie

V m. - Szkoła Podstawowa w Orlu

VI m. - Szkoła Podstawowa w Bojanie

VII m. - Szkoła Podstawowa w Kębłowie

VIII m. - Szkoła Podstawowa w Lini

IX m. - Szkoła Podstawowa w Choczewie

X m. - Szkoła Podstawowa w Łęczycach

Organizatorzy - Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo  - Wychowawczych w Wejherowie, Szkoła Podstawowa w Choczewie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Choczewie - ocenili poziom rywalizacji jako bardzo wysoki, a mecze bardzo wyrównane.

Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczał: dyrektor Szkoły Podstawowej w Choczewie - Andrzej Soboń oraz referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie - Bartłomiej Woźniak.

(MOD)

Fot. PZPOW w Wejherowie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   5 °C
Ciśnienie:   988 hPa
Wiatr:   7 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji