Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[22-05-2018] TRZY ZŁOTE MEDALE!

 

Z trzema złotymi medalami powrócili uczniowie ze szkół w Kostkowie i Gniewinie z Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w LA, które 15 maja odbyły się w Cetniewie.

 

15 maja br. na stadionie Centralnego Ośrodka Szkolenia w Cetniewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkoatletyce Dziewcząt oraz Chłopców, będące eliminacją do Finału Wojewódzkiego , który tradycyjnie odbędzie się 23 maja w Słupsku.

W rywalizacji ponad 200 zawodników i zawodniczek z powiatu wejherowskiego, znakomicie spisali się uczniowie z gminy Gniewino, wywalczając w zaciętej rywalizacji trzy złote medale i prawo reprezentowania powiatu w Finale Wojewódzkim:

- Aleksandra Dominik z SP w Kostkowie w biegu na 1000 m, czas: 3.10.75 min.;

- sztafeta z SP w Kostkowie w składzie: Joanna Kołodzik, Karolina Matyszewska, Adriana Zalewska i Aleksandra Dominik w biegu 4x100 m, czas: 55.84 s.;

- Paweł Głodowski z SP Gniewino w biegu na 2000 m, czas: 6.34.03 min.;

Opiekunami sportowców z SP w Kostkowie była Ewa Nowotarska zaś z SP w Gniewinie Wojciech Rudźko.

Poziom rywalizacji organizatorzy ocenili jako bardzo wysoki, a dzięki wspaniałemu obiektowi oraz dobrej pogodzie, wielu młodych lekkoatletów uzyskało wartościowe wyniki, a niektórzy poprawili swoje rekordy życiowe.

Na zakończenie zawodów najlepszych zawodników i zawodniczki nagrodzono medalami oraz dyplomami, które w imieniu organizatorów Igrzysk - Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Centralnego Ośrodka Szkolenia w Cetniewie - wręczali: Andrzej Byczkowski - dyrektor i Bartłomiej Woźniak - referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie.

Specjalne podziękowania należą się Centralnemu Ośrodkowi Szkolenia w Cetniewie za udostępnienie tak wspaniałego obiektu na powiatowe zawody. Teraz trzymamy kciuki za udaną rywalizację w Finale Wojewódzkim!

(MOD)

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   10 °C
Ciśnienie:   1013 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji