Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[08-10-2018] MŁODZI PIŁKARZE Z KOSTKOWA MISTRZAMI!

 

W rozegranych w Gniewinie Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Halowej Piłce Nożnej uczniowie z SZS w Kostkowie zdobyli tytuł Mistrza Powiatu!

 

 

Ponad 70 młodych piłkarzy z całego powiatu wejherowskiego wzięło udział w rozegranych w  czwartek 4 października 2018 r. w hali sportowej w Gniewinie Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, będących równocześnie eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, które odbędą się w powiecie puckim. Warto dodać, że ta konkurencja rozegrana została po raz pierwszy, a zastąpiła Halową Piłkę Nożną Szkół Wiejskich w wojewódzkim systemie współzawodnictwa szkół. 

Uroczystego otwarcia  zawodów dokonała dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Kostkowie - Karolina Pyczka, po czym przystąpiono do sportowej rywalizacji. Mecze, zdaniem organizatorów, stały na bardzo wysokim poziomie, a finał był niezwykle emocjonujący. Zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa z Kostkowa. Poziom gry zwycięskiego zespołu pozwala mieć nadzieję na uzyskanie dobrego wyniku w Półfinale Wojewódzkim.

Młodzi piłkarze z Kostkowa w rozgrywkach grupowych zajęli I miejsce z dorobkiem 10 pkt. (3 zwycięstwa i 1 remis), po czym w półfinale pokonali 2:0 drużynę SP Kębłowo, by w finale zmierzyć się z zespołem z SP nr 2 z Redy, który, po zaciętym pojedynku, pokonali 1:0, zdobywając I miejsce i wywalczając awans do Półfinału Wojewódzkiego.

Drużyna z Kostkowa wystąpiła w składzie: Marcin Domarus , Wojciech Matlewski, Radosław Selonka, Oliwier Szur, Adrian Waraksa, Tomasz Drewa, Krzysztof Wierzbicki. Opiekunami drużyny byli: Marcin Piekut i Jacek Stawiasz.

W walce o III miejsce SP Choczewo pokonało SP Kębłowo 2:1.

Ostateczna kolejność Igrzysk:

I m. - Szkoła Podstawowa w Kostkowie

II m. - Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie

III m. - Szkoła Podstawowa w Choczewie

IV m. - Szkoła Podstawowa w Kębłowie

V m. - Szkoła Podstawowa w Gowinie

VI m. - Szkoła Podstawowa w Linii

VII m. - Szkoła Podstawowa  nr 9 w Wejherowie

VIII m. - Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi

IX m. - Szkoła Podstawowa w Bożympolu Wielkim

X m. - Szkoła Podstawowa w Koleczkowie

Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczali: Bartłomiej Woźniak - referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie oraz Marcin Piekut i Jacek Stawiasz - z ramienia organizatorów zawodów, którymi byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo -  Wychowawczych w Wejherowie, Szkoła Podstawowa w Kostkowie oraz UKS GNIEWUŚ Gniewino. A Gminie Gniewino należą się ogromne podziękowania za wzorową organizację  oraz zapewnienie wyżywienia dla wszystkich uczestników sportowych zmagań.

Opr. (MOD)

Fot. PZPOW w Wejherowie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1000 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji