Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[25-10-2018] SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

 

W Powiatowych Igrzyskach Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych najlepiej wypadły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Gniewinie, które w kategorii „Dzieci” zajęły V miejsce.

 

 

W czwartek 11paździenika 2018 r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych, będące eliminacjami do wojewódzkiego finału. W rywalizacji wzięło udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z całego powiatu wejherowskiego, w tym 4 sztafety ze Szkoły Podstawowej w Gniewinie, które startowały w kategorii „Dzieci" (dziewczęta i chłopcy rocznika 2006 i młodsi) oraz „Młodzieży Szkolnej" (dziewczęta i chłopcy rocznika 2003-2005).

Najlepiej z gniewińskich drużyn wypadła sztafeta dziewcząt startująca w kategorii „Dzieci", która zajęła V miejsce. Dziewczęta biegły w składzie: Pola Abako, Julia Behrendt, Agata Hirsz, Nikola Kankowska, Laura Kucharczyk, Anna Niedbała, Nikola Nowak, Zuzanna Oleszek, Maria Pranga, Julia Synowiecka i Daria Vitiuk.

Pozostałe sztafety zajęły lokaty: chłopcy w kat. „Dzieci" - VII miejsce, a w kategorii „Młodzież Szkolna" dziewczęta  i chłopcy VIII miejsca. Opiekunami młodych sportowców byli: Wojciech Rudźko, Karol Behrendt i Krzysztof Balczyński.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

- Kategoria „Dzieci" - SP w Bojanie - dziewczęta i chłopcy

- Kategoria „Młodzież Szkolna" - SP nr 4 w Redzie (dziewczęta) i SP nr 8 w Wejherowie (chłopcy)

- Licealiada - PZS nr 4 w Wejherowie (dziewczęta) i PZS nr 2 w Wejherowie (chłopcy).

W ocenie organizatora - Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie - poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki. Na zakończenie zmagań najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostali nagrodzeni medalami i dyplomami które wręczali: Andrzej Byczkowski - dyrektor i Bartłomiej Woźniak - referent ds. sportu i imprez sportowych Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych.

(MOD)

Fot. PZPOW

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   1 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji