dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[30-10-2018] SUKCES MŁODYCH PIŁKARZY

W rozegranym na stadionie MOSiR- w Redzie XIX edycji powiatowego turnieju „Z podwórka na stadion w Tymbarku” młodzi piłkarze z SP w Gniewinie wywalczyli miejsce na podium.

19 października 2018 r. na stadionie MOSiR Reda  odbył się powiatowy finał XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", największego turnieju piłkarskiego dla dzieci nie tylko w Polsce ale i w Europie.

Wśród 11 drużyn z powiatu wejherowskiego startujących w kategorii U-10 drużyna ze Szkoły Podstawowej z Gniewina w składzie: Aleksander Block, Wiktor Komkowski, Maciej Ladach, Grzegorz May, Tomasz Okrój, Łukasz Rudźko, Paweł Sirocki, Konrad Weltrowski i Mikołaj Wild, po wygraniu z kompletem trzech zwycięstw rozgrywek w grupie i porażce w półfinale z późniejszym zwycięzcą turnieju, ostatecznie wywalczyła III miejsce pokonując w decydującym spotkaniu rywali z SP w Choczewie 3:2.

Trenerami prowadzącymi gniewińską drużynę byli nauczyciele: Krzysztof Balczyński i Karol Behrendt.

Rywalizację ostatecznie wygrała drużyna z SP nr 4 w Redzie pokonując w finale aż 9:0 zespół SP nr 2 w Redzie.