Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[13-11-2018] DWA SREBRA NIKOLI

 

Bardzo dobrze spisała się Nikola Siecińska, młoda kicboxerka z Rybna, trenująca w Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym, która z Otwartego Pucharu Polski w Kickboxingu w Formule Pointfighting powróciła z dwoma srebrnymi medalami.

 

 

W dniach 26 - 27 października 2018 r. Lubelski Klub Sportów Walki „Dan" Świdnik zorganizował Otwarty Puchar Polski w Kickboxingu kadetów młodszych, kadetów starszych i juniorów, w którym wzięło udział 229 zawodników z 21 klubów Polski oraz 1 klub z  Czech.

Z powiatu wejherowskiego wzięło w nim udział czworo zawodników trenujących pod okiem Rafała Karcza, utytułowanego zawodnika oraz trenera kadry narodowej: Nikola Siecińska, Kacper Labudda i Maksymilian Kalkowski z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Bartłomiej Drewa z GOSRiT Luzino. Cała czwórka startowała w podwójnych kategoriach wagowych: swojej i wyższej.

Zdecydowanie najlepiej wypadła 15-letnia Nikola Siecińska, która w rywalizacji kadetek starszych wywalczyła dwa srebrne medale (w kategorii do 55 kg i do 60 kg). Pozostali młodzi zawodnicy ukończyli turniej poza strefą medalową.

- Do Świdnika pojechaliśmy głównie po naukę i doświadczenie - stwierdził trener Rafał Karcz. - Nic tak bowiem nie podnosi umiejętności młodych zawodników jak rywalizacja z rówieśnikami nie tylko z całego kraju ale i zza granicy.

Przypomnijmy, że 15-letnia Nikola od ponad 7 lat trenuje kickboxing w wejherowskim klubie i mimo młodego wieku ma spore sportowe sukcesy na swoim koncie, w tym brązowy medal Mistrzostw Świata czy tytuły Mistrzyni Polski. Gratulujemy młodej mistrzyni i życzymy kolejnych, nie tylko sportowych, sukcesów!

(MOD)

Fot. z WSS Wejherowo i archiwum Nikoli Siecińskiej

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1004 hPa
Wiatr:   7 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji