Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[29-01-2019] BRĄZ SZCZYPIORNISTEK Z KOSTKOWA

 

Z brązowym medalem powróciły z Powiatowych Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt młode szczypiornistki ze Szkoły Podstawowej w Kostkowie.

 

 

W poniedziałek 28.01.2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt, będące eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, które odbędą się w powiecie kartuskim.  W rywalizacji wzięło udział 9 zespołów z powiatu wejherowskiego, co świadczy o dużym zainteresowaniu tą dyscypliną sportu w naszym powiecie. Wśród rywalizujących zespołów była reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kostkowie, którą prowadziła Izabela Gondek i Ewa Nowotarska.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Piotr Litwin, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie oraz Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie, po czym zespoły przystąpiły do rywalizacji, której poziom był bardzo wyrównany, a mecze emocjonujące.  

Młode szczypiornistki z Kostkowa w fazie grupowej zajęły I miejsce pokonując 4:2 rywalki z Bojana i 2:0 przeciwniczki z Sychowa, by w półfinale pokonać 1:0 drużynę SP nr 3 w Redzie i awansować do finału Igrzysk. Tam, niestety, nie było już tak dobrze. Dziewczęta z Kostkowa przegrały 3:4 z rywalkami z Bojana i 2:6 z zespołem gospodarzy, czyli SP nr 6 w Wejherowie, zwycięzcą Igrzysk.

Ostateczna klasyfikacja zawodów:

I m. - Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie

II m. - Szkoła Podstawowa w Bojanie

III m. -  Szkoła Podstawowa w Kostkowie

IV m. - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Strzebielinie

V m. - Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi

VI m. - Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie

VII m. - Szkoła Podstawowa w Bolszewie

VIII m. - Szkoła Podstawowa w Sychowie

IX m. -Szkoła Podstawowa w Choczewie

Drużyna z Kostkowa wystąpiła w składzie: Nikola Domarus, Natalia Drzeżdżon, Julia Dutko, Nikola Kraszewska, Roksana Królikowska, Anna Maksymiuk, Daria Styn, Olga Szczygielska, Nikola Szlonszkiewicz i Marta Wróblewska.

Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami, które wręczał Bartłomiej Woźniak, referent ds. sportu w PZPOW w Wejherowie. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie.

(MOD)

Fot. PZPOW w Wejherowie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   18 °C
Ciśnienie:   1005 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji