Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[05-03-2019] BRĄZ SZCZYPIORNISTÓW Z GNIEWINA

 

Z sukcesem wrócili z rozegranych w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców młodzi szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej w Gniewinie wywalczając brązowy medal.

 

 

W dniach 26 - 27.02.2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców, będące eliminacją do Półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się  w powiecie kartuskim. W rywalizacji wzięło udział 9 zespołów z różnych gmin powiatu wejherowskiego, a wśród nich prowadzona przez trenera Karola Behrendta reprezentacja Szkoły Podstawowej w Gniewinie w składzie: Patryk Bober, Jakub Dampc, Paweł Zieliński, Kuba Jurkowski, Michał Szmidt, Adrian Patelczyk, Patryk Piątek, Filip Pobłocki, Mikołaj Pranga, Jakub Wierciński i Mateusz Kuptz.

Pierwszego dnia zmagań rozegrano rundę eliminacyjną, w której zespoły zostały podzielone na 3 grupy. SP Gniewino trafiło do Grupy C, w której rywalizowało z drużynami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie i Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie. Szczypiorniści z Gniewina zajęli I miejsce pokonując rywali z Luzina 7:6 i z Redy 11:9. II miejsce zajęli szczypiorniści z Luzina i wraz z drużyną z Gniewina wywalczyli awans do rundy finałowej, która odbyła się dnia następnego.

W rundzie finałowej spotkało się 6 zespołów, które w rundzie eliminacyjnej wywalczyły po dwie najlepsze lokaty. Były to, oprócz drużyn z Gniewina i Luzina, reprezentacje szkół: SP nr 8 z Wejherowa, SSP z Rumi, SP z Bolszewa i SP z Bożegopola. Do punktacji wliczano wyniki uzyskane przez zespoły w rundzie eliminacyjnej.

W zaciętych spotkaniach rundy finałowej szczypiorniści z Gniewina pokonali 8:6 rywali z SSP w Rumi i 8:3 drużynę z Bożegopola. Ulegli natomiast przeciwnikom z SP nr 8 z Wejherowa 7:11 i faworytowi Igrzysk, drużynie z SP Bolszewo, 2:16 zajmując ostatecznie III miejsce z dorobkiem 6 pkt. i stosunkiem bramek 32-42. Zwyciężył, odnosząc komplet zwycięstw, faworyt Igrzysk - drużyna SP z Bolszewa - zdobywając 10 pkt. i stosunkiem bramek 89-25. II miejsce zajęła drużyna SP nr 8 z Wejherowa zdobywając 8 pkt. i stosunkiem bramek 65-32.

Ostateczna kolejność Igrzysk przedstawia się następująco:

1 m. SP w Bolszewie

2 m. SP nr 8 w Wejherowie

3 m. SP w Gniewinie

4 m. SSP w Rumi

5 m. SP nr 2 w Luzinie

6 m. SP w Bożympolu Wielkim

7 m. SP w Bojanie

8 m. SP w Choczewie

9 m. SP nr 3 w Redzie

W ocenie organizatorów Igrzysk mecze stały na dobrym poziomie i dostarczyły wielu emocji licznie zgromadzonym na hali kibicom.

Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami, które wręczali: Andrzej Byczkowski - dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Bartłomiej Woźniak - referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie. 

Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa w Bolszewie.

W opiece nad szczypiornistami z Gniewina trenera wspomagali nauczyciele: Krzysztof Balczyński i Semen Czubenko.

Wielki gratulacje składamy wszystkim zawodnikom i ich rodzicom, a także nauczycielom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu.

(MOD)

Fot. SP w Gniewinie i PZPOW w Wejherowie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1000 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji