Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[04-04-2019] SUKCESY W PRZEŁAJACH

 

Udanie zaprezentowali się młodzi biegacze z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie startujący w Powiatowych Igrzyskach w Drużynowych Biegach Przełajowych.

 

Ponad 400 zawodników i zawodniczek z całego powiatu wejherowskiego wzięło udział w  Powiatowych Igrzyska Dzieci, Młodzieży Szkolnej oraz Powiatowej Licealiadzie w Drużynowych Biegach Przełajowych, które 27.03.2019 roku odbyły się dniu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie. Szkoła w Gniewinie wystawiła aż trzy reprezentacje startujące w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W najmłodszej kategorii Dzieci (rocznik 2008 i młodsze), Szkołę w Gniewinie reprezentowała drużyna dziewcząt  w składzie: Pola Abako, Julia Behrendt, Agata Hirsz, Nikola Kankowska, Laura Kucharczyk, Judyta Mach, Anna Niedbała, Nikola Nowak, Zuzanna Oleszek, Maria Pranga, Julia Synowiecka, Daria Vitiuk i Oliwia Strycharczyk.

Natomiast w drużynie chłopców wystąpili: Bartosz Drzeżdżon, Igor Hebel, Maksym Jucha, Aleksander  Block, Paweł Sirocki, Stanisław Kloka, Kacper Lieske, Jakub Maszota, Jakub Sałahub, Maciej Toczek, Krzysztof Sałahub i Konrad Weltrowski.

W starszej kategorii - Młodzieży Szkolnej - gniewińską Szkołę reprezentowała tylko drużyna chłopców w składzie: Jakub Dampc, Kuba Jurkowski, Michał Szmidt, Adrian Patelczyk, Bartosz Toczek, Jakub Wierciński i Mikołaj Pranga.

Najlepiej spisały się najmłodsze biegaczki z Gniewina, które wywalczyły III miejsce w Igrzyskach Dzieci. Ich rówieśnicy byli o stopień gorsi zajmując miejsce IV.  Natomiast  w Kategorii Młodzieży Szkolnej drużyna chłopców zajęła również wysokie V miejsce.

Dodajmy, że podczas Igrzysk prowadzono także klasyfikację indywidualną, w której najlepiej spisała się Zuzanna Oleszek zajmując II miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej! (Nie jest to, jak wiemy, pierwszy i na pewno, w co wierzymy, nie ostatni sukces młodej biegaczki!)

Opiekunami uczniów startujących w Igrzyskach byli nauczyciele wychowania fizycznego w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie - Semen Czubenko i Natalia Jaśkiewicz.

W ocenie organizatorów, którymi byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie, poziom sportowy zawodów, będących eliminacjami do finałów wojewódzkich, które odbędą się 05.04.2019 roku w Człuchowie, był bardzo wysoki i pozwala mieć nadzieję na uzyskanie dobrych wyników w finałach.

Na zakończenie zawodów zespoły i zawodnicy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami, które wręczał Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie.

(MOD)

Fot. SZS w Gniewinie, PZPOW w Wejherowie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1000 hPa
Wiatr:   3 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji