Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[12-04-2019] SUKCES MŁODYCH BIEGACZEK

 

W „ IV BIEGU KAMIENNYCH WESELNIKÓW”, inaugurujących tegoroczny cykl „Małe Kaszuby Biegają”, dobrze zaprezentowały się młode biegaczki z Gminy Gniewino.

 

 

Pięć młodych biegaczek z Gminy Gniewino - Julia BehrendtZuzanna Oleszek, Agata Oleszek, Lena Szulc i Martyna Szulc - wzięło udział w „IV BIEGU KAMIENNYCH WESELNIKÓW", który 7 kwietnia br. odbył się w Somoninie. Bieg ten zainaugurował tegoroczny cykl „Kaszuby Biegają", w ramach którego odbywają się m.in. biegi dla najmłodszych biegaczek i biegaczy pn. „Małe Kaszuby Biegają".

Piątka młodych przedstawicielek Gminy Gniewino biorąca udział w sportowych zmaganiach na dwóch dystansach - 400 i 800 m - zaprezentowała się dobrze. Na dystansie 800 m  drugie miejsca zajęły: Julia Behrendt z Mierzyna  (rocznik 2007) i Zuzanna Oleszek z Gniewina (rocznik 2008). Młode zawodniczki trenują w UKS „Jedynka" Reda pod okiem trenerki Ilony Myszk, mieszkanki Rybna.

Z pozostałej trójki biegaczek Lena Szulc (rocznik 2011) z Rybna zajęła wysokie 4 miejsce na dystansie 400 m , Martyna Szulc (rocznik 2009) z Rybna  na dystansie 400 m była 9, a Agata Oleszek (rocznik 2009) z Gniewina na tym samym dystansie zajęła 29 miejsce.

Najlepsi otrzymali w nagrodę puchary, a każdy zawodnik pamiątkowy, odlewany medal . Na miejscu dostępna była bezpłatna kawiarenka, a także gorąca grochówka.

IV BIEG KAMIENNYCH WESELNIKÓW, którego organizatorami była Gmina Somonino i Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, był I etapem spośród 12 imprez organizowanych w ramach tegorocznego cyklu „Kaszuby Biegają". Następne odbędą się:  I Kartuski Półmaraton - już 28 kwietnia 2019 r., a kolejny 1 czerwca br. w Gniewinie - start o godz. 9,00 ze stadionu „Arena Mistrzów".

Opr. (MOD)

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   30 °C
Ciśnienie:   1009 hPa
Wiatr:   2 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji