Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[17-04-2019] 5 MEDALI PŁYWAKÓW Z GNIEWINA

 

Z 5 medalami zdobytymi podczas II Otwartych Mistrzostw Rumi Szkół Podstawowych w Pływaniu z Elementami Ratownictwa powrócili uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie.

 

 

26 marca 2019 r. na pływalni MOSiR w Rumi odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Rumi Szkół Podstawowych w Pływaniu z Elementami Ratownictwa. Zawody miały zasięg wojewódzki, a brało w nich udział aż 110 uczniów z 11 szkół z województwa pomorskiego, w tym m.in. szkoły z Kosakowa, Redy, Gdyni, Wejherowa i Gniewina.

Konkurencje - osobno dla dziewcząt i chłopców - były rozgrywane w 2 kategoriach wiekowych: grupa młodsza 11-13 lat i grupa starsza 14-16 lat. Natomiast sztafety były rozgrywane w systemie mieszanym tj. 2 dziewczyny i 2 chłopców z danej kategorii wiekowej.

Gniewińską Szkołę udanie reprezentowali uczniowie: Natalia Karczewska, Jakub Wierciński, Paweł Kobierzyński, Maja Dampc, Julia Paszka, Martyna Paszka, Alicja Sudnik, Liwia Niedbała, Igor Hebel, Błażej Kwiatkowski, Zuzanna Oleszek, Laura Kucharczyk, Julia Wozdyk, Marta Warmińska , Natalia Reszka, Jerzy Podolski, Julia Behrendt i Maciej Toczek.

Dla uczniów z Gniewina wyniki ukształtowały się następująco.

W kategorii młodszej:

- 50 m z przeszkodą (zawodnik płynie 50 m, w połowie długości toru w jedną stronę i drugą musi przepłynąć pod przeszkodą) Natalia Reszka przepłynęła ten dystans bezbłędnie i ostatecznie zdobyła srebrny medal.

- 50 m z manekinem (zawodnik płynie 25 m, musi chwycić manekin i popłynąć z nim z powrotem) Julia Wozdyk po zaciętej walce zdobyła brązowy medal.

- 4x 25 m z pasem ratowniczym sztafeta w składzie: Julia Wozdyk, Natalia Reszka, Maciek Toczek, Jerzy Podolski wywalczyła brązowy medal.

W kategorii starszej:

- 50 m z manekinem (zawodnik płynie 25 m musi chwycić manekin i popłynąć z nim z powrotem) Jakub Wierciński nie dając szans przeciwnikom zdobył złoty medal.

Wśród dziewcząt w tej konkurencji klasę pokazała też Alicja Sudnik po zaciętej rywalizacji zdobywając brązowy medal.

- 100 m z bojką SP (zawodnik płynie 100 m z bojką ratowniczą) klasę pokazała Martyna Paszka pokonując wszystkie przeciwniczki i zdobywając złoty medal.

- 4x 25 m z pasem ratowniczym sztafeta w składzie: Natalia Karczewska, Alicja Sudnik, Jakub Wierciński, Paweł Kobierzyński zdobyła brązowy medal.

Do zawodów uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego a zarazem instruktorzy ratownictwa - Krzysztof Balczyński i Karol Behrendt.

Wielki gratulacje składamy wszystkim zawodnikom i rodzicom, a także nauczycielom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu.

(MOD)

Fot. SZS w Gniewinie

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   20 °C
Ciśnienie:   997 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji