Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[14-05-2019] IV MIEJSCE FUTBOLISTEK Z KOSTKOWA

 

W rozegranych w Choczewie Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kostkowie zajęła wysokie 4 miejsce.

 

 

W środę 8 maja 2019 roku 8 drużyn reprezentujących szkoły z powiatu wejherowskiego wzięło udział w rozegranych  na boisku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choczewie Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt. Powiatowe Igrzyska, które rozegrano w tym roku po raz siódmy, były jednocześnie eliminacją do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Lęborku.

Wśród uczestników Igrzysk była drużyna Szkoły Podstawowej w Kostkowie w składzie: Daria Styn, Roksana Królikowska, Nikola Szlonszkiewicz, Natalia Drzeżdżon, Nikola Domarus, Olga Szczygielska, Nikola Kruszewska, Anna Maksymiuk, Klaudia Mionskowska i Marta Wróblewska. Opiekunami młodych futbolistek były nauczycielki: Izabela Gondek i Ewa Nowotarska.

W pierwszej fazie rozgrywano systemem „każdy z  każdym" mecze w dwóch grupach. SP Kostkowo, pokonując w tej fazie gry 2:0 rywalki z SP Choczewo i 1:0 z SP nr 10 w Rumi oraz doznając porażki 0:1 z SP Bojano, zajęły 2 miejsce awansując do półfinału, w którym przegrały 1:3 z SP nr 9 z Wejherowa, późniejszymi triumfatorkami Igrzysk. W drugim półfinale SP Bojano po zaciętym i wyrównanym meczu dopiero w rzutach karnych pokonało SP Gościcino.

Spotkanie o III miejsce z SP Gościcino, również bardzo zacięte i wyrównane, w normalnym czasie także zakończyło się remisem 1:1 i dopiero w rzutach karnych lepsze okazały się rywalki, co sprawiło, że młode piłkarki z Kostkowa ostatecznie zakończyły rywalizację na IV miejscu.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie, która w meczu finałowym pokonała ekipę z Bojana 1:0.

Ostateczne wyniki Igrzysk:

I m. - Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie

II m. - Szkoła Podstawowa w Bojanie

III m. - Szkoła Podstawowa w Gościcinie

IV m. - Szkoła Podstawowa w Kostkowie

V m. - Szkoła Podstawowa w Bożympolu Wielkim

VI m. - Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi

VII m. - Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie

VIII m. - Szkoła Podstawowa w Choczewie

Zdaniem organizatorów, którymi byli  Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie, Szkoła Podstawowa w Choczewie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Choczewie, poziom rywalizacji był wysoki, a mecze bardzo emocjonujące.

Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczali: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Choczewie - Andrzej Soboń oraz organizator zawodów - Henryk Rynko.

(MOD)

Fot. PZPOW w Wejherowie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   18 °C
Ciśnienie:   999 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji