Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[14-05-2019] BRĄZ PIŁKARZY Z SP GNIEWINO

 

Z brązowymi medalami powrócili młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Gniewinie z Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w 6-osobowej Piłce Nożnej, które odbyły się w Rumi.

 

W czwartek 9 maja 2019 roku na boisku rekreacyjnym „Orlik" Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w 6 - osobowej Piłce Nożnej Chłopców,  będące eliminacją do Półfinału Wojewódzkiego, który 24 maja br. odbędzie się w Lęborku.  W rywalizacji wzięło udział 8 zespołów ze szkół wejherowskiego powiatu i w sumie ponad 100 zawodników. Wśród reprezentacji szkół była także drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gniewinie w składzie: Jakub Dampc, Kuba Jurkowski, Oskar Lawer, Mikołaj Napieraj, Patryk Piątek, Mikołaj Pranga, Hubert Sałahub, Barosz Toczek, Jakub Wierciński i Paweł Zieliński. Opiekunami byli Karol Behrendt i Krzysztof Balczyński.

Igrzyska rozpoczęły się od zmagań grupowych, z których po dwie najlepsze drużyny uzyskiwały awans do półfinałów. W swojej grupie futboliści z Gniewina odnieśli jedno zwycięstwo pokonując rywali z SP Choczewo 3:0  i dwukrotnie remisując: z SP nr 2 Luzino 1:1 i z SSP Rumia 3:3. Ostatecznie zajęli w grupie II miejsce z 5 pkt. i dorobkiem bramkowym 7:5. Zmagania w tej grupie z dorobkiem 7 pkt. wygrało SP nr 2 Luzino.

W półfinale piłkarze z Gniewina ulegli 3:8 rywalom z SP nr 8 Wejherowo, zaś w walce o III miejsce tym razem pokonali SP nr 2 Luzino 1:0.

Zwycięzcą turnieju został zespół ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, który nie przegrał podczas zawodów żadnego spotkania, a walce o I miejsce pokonał SP Bolszewo 2:1. 

Ostateczne wyniki Igrzysk:

I m. - Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie

II m. - Szkoła Podstawowa w Bolszewie

III m. - Szkoła Podstawowa w Gniewinie

IV m. - Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie

V m. - Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie

VI m. - Salezjańska Szkoła Podstawowa w Rumi

VII m. - Szkoła Podstawowa w Strzepczu

VIII m. -  Szkoła Podstawowa w Choczewie

Mistrzostwa stały na dobrym poziomie, a mecze były bardzo emocjonujące. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Andrzej Byczkowski - dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami, które wręczał Bartłomiej Woźniak - referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie.  Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

(MOD)

Fot. SP w Gniewinie

 

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   6 °C
Ciśnienie:   1004 hPa
Wiatr:   9 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji