Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[17-05-2019] PODIUM DLA KOSTKOWA

 

W rozegranych w Choczewie Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Nożnej Chłopców drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kostkowie wywalczyła III miejsce.

 

 

Ponad 100 młodych piłkarzy z 9 szkół powiatu wejherowskiego wzięło udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Nożnej Chłopców, które 7 maja 2019 r. odbyły się na boisku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choczewie. Igrzyska te były równocześnie eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich  Igrzysk Dzieci, które odbędą się w Kartuzach.

Wśród reprezentacji szkół była także drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kostkowie w składzie: Tomasz Drewa, Oliwier Szur, Radek Selonka, Marcin Domarus, Adrian Waraksa, Robert Domarus, Jakub Domarus, Kacper Zwara, Wojciech Matlewski. Opiekunami zespołu byli nauczyciele: Marcin Piekut i Jacek Stawiasz.

Zawody rozpoczęła rywalizacja w 3 grupach. Futboliści z Kostkowa zajęli w swojej grupie I miejsce pokonując 3:0 zespół SP nr 4 w Redzie i remisując 0:0 z SP nr 8 w Wejherowie. W półfinale natomiast pokonali rywali z SP w Linii 3:1 awansując tym samym do finału, w którym walczyły 3 najlepsze zespoły. Tu, niestety, piłkarze z Kostkowa przegrali oba mecze. Z SP Choczewo 1:2 i z SP Gowino 1:4, zajmując ostatecznie III miejsce. Zwycięzcą Igrzysk została drużyna z SP Choczewo,  która w całych rozgrywkach nie przegrała żadnego meczu, a w finale pokonała także 2:1 SP Gowino.

Ostateczna klasyfikacja Igrzysk:

I m. -  Szkoła Podstawowa w Choczewie

II m. - Szkoła Podstawowa w Gowinie

III m. - Szkoła Podstawowa w Kostkowie

IV m. -  Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie

V m. - Szkoła Podstawowa w Bożympolu Wielkim

VI m. - Szkoła Podstawowa w Lini

VII m. - Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi

VIII m. - Szkoła Podstawowa w Bojanie

IX m. - Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie

W ocenie organizatorów, którymi byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo  - Wychowawczych w Wejherowie, Szkoła Podstawowa w Choczewie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Choczewie,  poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a mecze bardzo wyrównane. 

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Andrzej Soboń, dyrektor Szkoły Podstawowej w Choczewie, radny Powiatu Wejherowskiego. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które w imieniu organizatorów zawodów wręczali: Henryk Rynko oraz Bartłomiej Woźniak

(MOD)

Fot. PZPOW Wejherowo i SP w Kostkowie

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1002 hPa
Wiatr:   9 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji