Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[28-05-2019] BARTEK O KROK OD PODIUM

 

Zdobyciem IV miejsca zakończył się dla Bartka Boruszewskiego udział w Turnieju Karate Tradycyjnego „XII Baltic Cup”, który odbył się w Sopocie.

 

 

W sobotę 25 maja 2019 r. w Hali 100-lecia Sopotu odbył się zorganizowany przez Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku i Akademię Karate Tradycyjnego w Sopocie turniej karate tradycyjnego  „XII Baltic Cup". W zawodach wystartowało prawie 200 zawodników z całej Polski. Jednym z nich był Bartek Boruszewski, młody karateka z Gniewina na co dzień trenujący w Karate Klub Wejherowo, który zdobył IV miejsce w kategorii Młodzik rocznik 2007-2006 w konkurencji Chłopcy 6 KYU  Kata.

W poprzednich latach turniej „Baltic Cup" rozgrywany był w Helu i miał formę turnieju wakacyjnego, co powodowało, iż uczestniczyła w nim znacznie mniejsza liczba zawodników.

- Z tego powodu postanowiliśmy zmienić formę turnieju - twierdzi Mirosław Ellwart, prezes Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego w Gdańsku. - Chcemy, aby był on imprezą cykliczną, odbywającą się w Trójmieście i z uwagi na lokalizację, przyciągającą więcej startujących. Po liczbie zawodników w tegorocznym turnieju już widać, że była to dobra decyzja. Mam nadzieję, że w kolejnych latach Baltic Cup będzie się rozrastał i że będzie miał coraz większy rozgłos, nie tylko w skali ogólnopolskiej, ale i międzynarodowej.

Przypomnijmy, że miesiąc wcześniej Bartek wywalczył brązowy medal w otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w hali AWF w Gdańsku.

(MOD)

Fot. Jolanta Boruszewska

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   11 °C
Ciśnienie:   998 hPa
Wiatr:   4 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji