Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[18-06-2019] 3 MEDALE DLA UCZNIÓW Z GNIEWINA

 

Podczas startu w XI Pomorskiej Olimpiadzie Lekkoatletycznej „DYSK POMORSKI 2019” dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gniewinie zdobyło trzy medale – dwa złote i jeden srebrny.

 

 

11 czerwca 2019 roku w Gdańsku na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu odbyła się XI Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna „DYSK POMORSKI 2019", w której udział wzięły reprezentacje 9 pomorskich powiatów. Wśród reprezentantów powiatu wejherowskiego było dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gniewinie: Julia Behrendt (uczennica klasy 6C) i Igor Hebel (uczeń klasy 5C), którzy zdobyli na tych zawodach trzy medale - dwa złote i jeden srebrny.

Najpierw Igor Hebel zdobył srebrny medal w biegu na 60 metrów, ulegając jedynie o 6 setnych sekundy zwycięzcy, Tomaszowi Tudiesowi z Gdańska, a pod koniec zawodów Julia Behrendt wywalczyła złoty medal w sztafecie 4 x 100 metrów w kategorii U 14 Igor Hebel ponownie stanął na podium zdobywając I miejsce także w sztafecie 4 x 100 metrów w kategorii U 12. Sztafety składały się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. Julia biegła na pierwszej zmianie, a Igor - na drugiej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Gniewina w sumie dla reprezentacji powiatu wejherowskiego zdobyli 100 punktów, co, przy łącznym wyniku 539 punktów, dało naszemu powiatowi II miejsce w klasyfikacji końcowej (tylko o 4 punkty za reprezentacją Gdańska).

Były to więc zawody z wielkimi sukcesami sportowców z Gniewina, którzy mimo bardzo upalnej pogody, osiągnęli wspaniałe wyniki. Poza medalami i pucharami nagrodą dla najlepszych lekkoatletów jest wyjazd na obóz sportowy w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!

(MOD)

Fot. SP w Gniewinie

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   18 °C
Ciśnienie:   998 hPa
Wiatr:   5 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji