Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[24-10-2019] KOSTKOWO MISTRZEM!

 

Młoda drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kostkowie zwyciężyła w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt zdobywając tym samym prawo do reprezentowania wejherowskiego powiatu w Półfinałach Igrzysk Wojewódzkich.

 

22 października 2019 r. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt, będące jednocześnie eliminacjami do Półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który 25.10.2019 roku odbędzie się także w Rumi.

W rywalizacji wzięło udział ponad 60 zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Mecze były bardzo wyrównane. Na początku rozgrywek młode unihokeistki ze Szkoły Podstawowej w Kostkowie w rozgrywkach grupowych pokonały 3:0 drużyny z SP nr 0 w Rumi i 1:0 z SP w Gościcinie, by w półfinale pokonać 1:0 ZS-P Strzebielino.

W finale turnieju ich przeciwnikiem okazała się drużyna z SP nr 8 w Wejherowie. Mecz był bardzo zacięty, wyrównany i emocjonujący, a w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem bezbramkowym. Wszystko rozstrzygnęły rzuty karne, w których lepsze  okazały się reprezentantki Kostkowa wygrywając 2:1 i zdobywając tym samym I miejsce w powiatowych zmaganiach i wywalczając prawo reprezentowania wejherowskiego powiatu w Półfinale Wojewódzkim. Trzymamy kciuki za ich udany występ w Wojewódzkim Półfinale!

Drużyna z SP w Kostkowie wystąpiła w składzie:

Julia Dutko, Martyna Grzywacz, Roksana Królikowska, Klaudia Mionskowska, Martyna Munch, Wiktoria Pieniążk, Daria Styn, Nikola Szlonszkiewicz, Roksana Borska. Opiekunowie drużyny – Agata Goszka oraz Ewa Nowotarska.

 Oto ostateczna kolejność Igrzysk Powiatowych:

I m. – Szkoła Podstawowa w Kostkowie

II m. – Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie

III m. – Szkoła Podstawowa w Gościcinie

IV m. –  Zespół Szkolno–Przedszkolny w Strzebielinie

V m. – Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi

VI m. – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Bartłomiej Woźniak - referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie.  Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami. 

Dodajmy, że 5 dni wcześniej, również w Rumi, odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców. W nich również startowała drużyna z SP w Kostkowie. Młodzi unihokeiści również spisali się nieźle zajmując IV miejsce po przegranej walce o podium drużyną z SP w Nowym Dworze Wejherowskim 1:2. Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi.

Organizatorami obu zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

 (MOD)

Fot. PZPOW w Wejherowie

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   °C
Ciśnienie:   hPa
Wiatr:   m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji