Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[05-11-2019] UNIHOKEIŚCI Z KOSTKOWA MISTRZAMI!

 

Drużyna młodych unihokeistów z ZSP w Kostkowie zdobyła mistrzowski tytuł w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Unihokeju Chłopców.

 

Ponad 70 zawodników z całego powiatu wejherowskiego wzięło udział w rozegranych 29 października 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Unihokeju Chłopców. Zawody te były jednocześnie eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, które odbędą się na terenie powiatu kartuskiego.

Prowadzona przez Jacka Stawiasza i Macieja Kropidłowskiego drużyna chłopców  z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kostkowie wzięła przykład ze swoich nieco starszych koleżanek i tak jak one, została zwycięzcą Igrzysk!

W rozgrywkach grupowych unihokeiści z Kostkowa pokonali 2:0 rywali z SP w Sychowie i zremisowali 0:0 z przeciwnikami z ZSP w Łęczycach, zajmując tym samym 1 miejsce w grupie i awansując do półfinału, w którym spotkali się z drużyną z SP nr 8 w Wejherowie, którą pokonali 1:0. W finale ich rywalem była ponownie drużyna z ZSP w Łęczycach, która w półfinale wygrała 2:1 po rzutach karnych z zespołem z SP Nowy Dwór Wejherowski. Mecz finałowy, podobnie jak większość spotkań, był bardzo zacięty i wyrównany i w regulaminowym czasie zakończył się bezbramkowym remisem. W rzutach karnych lepsi okazali się unihokeiści z Kostkowa wygrywając rywalizację 2:1.

Drużyna z Kostkowa wystąpiła w składzie: Bartosz Baran, Cyprian Buja, Igor Dmochowski, Marcin Domarus, Nico Pałasz, Marcel Synowiecki, Kacper Zwara, Jan Thiel, Jakub Zasada, Wojciech Dobrzewiński i Patryk Szur.

Ostateczna kolejność Powiatowych Igrzysk:

I m. – Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kostkowie 

II m. – Zespół Szkolno - Przedszkolny w Łęczycach

III m. –  Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze Wejherowskim

IV m. –  Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie

V m. -  Szkoła Podstawowa w Sychowie

VI m. – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie

VII m. -  Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Rumi

Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami, które wręczał Bartłomiej Woźniak, referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie.

(MOD)

Fot. PZPOW w Wejherowie

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   °C
Ciśnienie:   hPa
Wiatr:   m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji