Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Programy Europejskie

Zrealizowane projekty

[15-02-2016] TURYSTYCZNY SZLAK PÓŁNOCNYCH KASZUB

 

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, na terenie gminy Gniewino zakończono w październiku 2013 r. realizację zadań współtworzących „Turystyczny szlak północnych Kaszub”.

 

W październiku 2013 roku w ramach realizacji projektu „Turystyczny Szlak Północnych Kaszub - budowa/przebudowa publicznej infrastruktury turystycznej - stworzenie spójnego szlaku rowerowego na terenie gmin powiatów wejherowskiego i puckiego" na terenie gminy Gniewino oddano do użytku 3795 m nowych i 2490 m zmodernizowanych tras rowerowych. Całkowity koszt inwestycji po stronie Gminy Gniewino wyniósł prawie 2 mln zł, z czego niemal 1,2 mln zł pochodziło ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013.

Prace nad projektem rozpoczęły się od podpisania 1.02.2008 r porozumienia dziewięciu gmin z terenu dwóch powiatów (wejherowskiego i puckiego) w celu realizacji pętli rowerowej łączącej powiat pucki i wejherowski. Były to gminy wiejskie: Kosakowo, Krokowa, Puck, Wejherowo, Gniewino oraz miejskie Wejherowo, Puck, Rumia i Reda.

Trzy lata później, 27 lipca 2011 r. w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa o dofinansowaniu realizacji projektu „Turystyczny szlak Północnych Kaszub", którego wartość wynosi prawie 18 mln zł, z czego 60% stanowi dofinansowanie ze środków unijnych. Umowę tę podpisało już tylko 7 gmin, gdyż miasta Rumia i Reda wycofały się z projektu.

Celem projektu jest podniesienie jakości oraz poprawa publicznej infrastruktury turystycznej o znaczeniu regionalnym i ponadregionalnym. Realizacja projektu przyczyniła się do zrównoważonego wykorzystania potencjału turystycznego regionu, wydłużenia sezonu, wzrostu liczby turystów i poprawy dostępności do atrakcji turystycznych.

W jego ramach przewidziano roboty budowlane i remontowe, w wyniku których do 2013 roku powstało 133 km spójnego, oznakowanego szlaku rowerowego z niezbędną infrastrukturą, łączącego gminy: Kosakowo, Krokowa, Puck, Wejherowo, Gniewino oraz w miasta Puck i Wejherowo.

W Gminie Gniewino Turystyczny Szlak Północnych Kaszub przebiega od granicy z gminą Krokowa, przez Nadole, Czymanowo, Opalino w kierunku granicy z gminą Wejherowo - niedaleko Warszkowa.

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   °C
Ciśnienie:   hPa
Wiatr:   m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji