Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Programy Europejskie

Zrealizowane projekty

[08-10-2012] Rozbudowa ośrodka zdrowia w Gniewinie o pion rehabilitacji wraz z wyposażeniem

 

Przedmiotem projektu jest rozbudowa ośrodka zdrowia w Gniewinie o budynek rehabilitacji z łącznikiem (pow.rozbudowy 713,35m², po rozbudowie 1468,35m²). Do budynku kupiony będzie sprzęt medyczny (39szt.) i specjalistyczna aparatura (6szt.), w zakresie ich obsługi zaplanowano szkolenie personelu medycznego (9os.). Zaplanowano też realizację akcji promocyjnej dotyczącej profilaktyki. Celem projektu jest poprawa dostępu do lepszej jakości podstawowych usług medycznych, w tym rehabilitacyjnych, na terenie gminy Gniewino i gmin sąsiednich.

 

Planowany termin rozpoczęcia realizacji Projektu: maj 2010

Planowany termin rzeczowego zakończenia realizacji Projektu: maj 2011

Planowany termin finansowego zakończenia Projektu: czerwiec 2011

 

Całkowita wartość realizacji Projektu: 3 914 384.40 zł

Kwota i poziom współfinansowania Projektu (całości lub jego części) nieobjętego zasadami pomocy publicznej (dotyczy wydatków kwalifikowalnych): 1 563 160.85 zł co stnowi 39.93% wartości projektu.

 

Inwestycja zlokalizowana będzie w województwie pomorskim, powiat wejherowskim, gmina Gniewino. Miejscem realizacji będą działki nr387/8 i 428/3 w Gniewinie, przy ul.Pomorskiej 40/1.
Planowane prace:
-wykonanie wykopów pod fundamenty rozbudowywanej części,
-budowa budynku na potrzeby poradni rehabilitacyjnej (kod1300) z łącznikiem o powierzchni zabudowy 713,35m² (łączna powierzchnia zabudowy rozbudowanego ośrodka 1468,35m²),
-wykonanie niwelacji terenu wokół budowanej poradni rehabilitacji na potrzeby zagospodarowania terenu,
-budowa nowego układu komunikacyjnego-drogi dojazdowe, miejsca postojowe dla samochodów (21), chodniki,
-rozbudowa istniejącego uzbrojenia terenu o przyłącza do nowego budynku z istniejących przyłączy w ośrodku zdrowia,
-budowa autonomicznego źródła ciepła w nowoprojektowanym budynku w postaci kotła c.o. i c.w.u. opalanego gazem ziemnym wraz z przyłączem gazowym,
-zagospodarowanie terenu (lampy solarne 2 szt.), urządzenie zieleni.
Budynek planowanego pionu rehabilitacji będzie się składał z jednej kondygnacji nadziemnej z częściowym podpiwniczeniem oraz poddaszem nieużytkowym, ze stromym dachem o nachyleniu 40 stopni. Nowy budynek będzie połączony ze starym łącznikiem o długości 7m. W budynku zaprojektowano: zespół sal ćwiczeń, gabinety zabiegowe (hydroterapii- kod 1316, masażu- kod 1320, laseroterapii, leczenia ultradźwiękami, krioterapii- kod 1318 i fizykoterapii- kod 1312 (z boksami: światłoterapii, magnetoterapii, elektroterapii, elektroterapii z masażem podciśnieniowym, elektroterapii z masażem uciskowym,leczenie mikrofalami, korytarz)), gabinet lekarski oraz pomieszczenia pomocnicze. W ramach wykończenia przewiduje się: wykonanie tynków ścian oraz wylewki podłóg, montaż stolarki okiennej oraz drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, prace wykończeniowe - położenie glazury i terakoty oraz roboty związane z malowaniem pomieszczeń, montaż armatury sanitarnej, montaż instalacji i urządzeń elektrycznych.
Budynek przystosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych, szczególnie poprzez budowę pochylni zewnętrznej, odpowiednio dostosowanych węzłów sanitarnych i pomieszczeń higieniczno-sanitarnych oraz tabliczki informacyjne pisane brajlem.
Poszczególne gabinety oraz sale wyposażone zostaną w sprzęt medyczny (39szt.): suchy basen, kabina UGUL z osprzętem (2 elementy), stól rehabilitacyjny z osprzętem (3 elementy), atlas, materac rehabilitacyjny (2), tor do nauki chodzenia, bieżnia treningowa (2), orbitek (2), lampy bakteriobójcze (13), aquavibron, ekopompa, podnośnik wannowy (2), mata do hydromasażu (2), leżak do magnetoterapii (4), lampa bitron compact, autoklaw.
Zakupiona zostanie też specjalistyczna aparatura medyczna (6 szt.): aparaty do: elektroterapii podciśnieniowej vacum, elektroterapii, elektroterapii BOA, magnetoterapii (2) oraz diametria krótkofalowa. Większość pomieszczeń w budynku wyposażona zostanie także w podstawowy sprzęt biurowy i sanitarny. Na wyposażeniu pionu rehabilitacji znajdzie się również sprzęt i aparatura medyczna służące obecnie do wykonywania świadczeń rehabilitacyjnych (z przeniesienia).
Przyjęte w projekcie rozwiązania technologiczne promują sprawdzone technologie, są optymalne w stosunku do planowanych prac i bezpieczne dla środowiska naturalnego. Rozwiązania i materiały oraz wyposażenie zastosowane w ramach realizacji inwestycji dobrane zostały tak, aby zapewnić przyszłym użytkownikom pełne bezpieczeństwo, przede wszystkim sanitarne i pożarowe. Całość prac zostanie wykonana w odpowiednim standardzie oraz w sposób pozwalający na bezawaryjne, sprawne i komfortowe korzystanie z obiektów przez wszystkich zainteresowanych odbiorców.
W ramach instrumentu elastyczności zaplanowano przeprowadzenie szkolenia dla personelu medycznego z zakresu obsługi nowo zakupionego sprzętu rehabilitacyjnego. W związku z upowszechnianiem profilaktyki zdrowotnej przeprowadzona zostanie akcja promocyjna dotycząca nowego sprzętu i zachęcająca do korzystania z niego (spotkania informacyjne w 4 kolejne soboty, pogadanki w szkołach, ulotki informacyjne).

 

Ulotka informacyjna nr 1 - plik w formacie pdf

Ulotka informacyjna nr 2 - plik w formacie pdf

Zestawienie pomieszczeń pionu rehablilitacji - plik w formacie pdf

 

"Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego"

 

Nr umowy o dofinansowanie: UDA-RPPM.09.02.00-00-006/09-00

Tytuł projektu: „Rozbudowa ośrodka zdrowia w Gniewinie o pion rehabilitacji wraz z wyposażeniem"

Oś Priorytetowa 9. Lokalna infrastruktura społeczna i inicjatywy obywatelskie,

Działanie 9.2. Lokalna infrastruktura ochrony zdrowia.

 

   

 

 

Galeria

 

Budynek rehabilitacji Budynek rehabilitacji Budynek rehabilitacji Budynek rehabilitacji Budynek rehabilitacji Budynek rehabilitacji Szkolenie z obsługi sprzętu rehabilitacyjnego Szkolenie z obsługi sprzętu rehabilitacyjnego Szkolenie z obsługi sprzętu rehabilitacyjnego Szkolenie z obsługi sprzętu rehabilitacyjnego Szkolenie z obsługi sprzętu rehabilitacyjnego Szkolenie z obsługi sprzętu rehabilitacyjnego Szkolenie z obsługi sprzętu rehabilitacyjnego Szkolenie z obsługi sprzętu rehabilitacyjnego Szkolenie z obsługi sprzętu rehabilitacyjnego Szkolenie z obsługi sprzętu rehabilitacyjnego Szkolenie z obsługi sprzętu rehabilitacyjnego Ośrodek w trakcie rozbudowy

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   °C
Ciśnienie:   hPa
Wiatr:   m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji