Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[23-01-2018] GRAND PRIX DLA KGW KOSTKOWO

 

W rozegranym w Centrum Kultury, Sportu, Turystyce i Bibliotece w Gniewinie XIX Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich nagrodę główną GRAND PRIX zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Kostkowa.

 

W zmaganiach uczestniczyło 5 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu wejherowskiego: KGW Głazica gm. Szemud - przewodnicząca Mirosława Formella, KGW Kaczkowo gm. Łęczyce  - przew. Janina Składanowska, KGW Kostkowo gm. Gniewino - przew. Dorota Grzywacz, KGW Luzino - przew. Maria Wittstock i KGW Sasino gm. Choczewo - przew. Genowefa Kramek.

Panie z KGW rywalizowały w 5 tematycznie określonych konkurencjach oraz nagrodę główną „GRAND PRIX".  

- dekoracje wielkanocne - „Pisanki"

- edukacyjna -„Nasi bracia mniejsi"

- moda - „Deszczowa kreacja"

- wokalna - „Warto było" lub „Mega babki to my"

- taneczna - układ dowolny

Występy Kół oceniało jury w składzie: Jacek Thiel - przewodniczący oraz Barbara Ditrich, Grażyna Starba i Piotr Syrocki - członkowie. I tak jurorzy uznali, że w poszczególnych kategoriach zwyciężyły:

KGW Sasino - w kat. „Pisanki"

KGW Głazica - „Nasi bracia mniejsi"

KGW Luzino - „Deszczowa kreacja"

KGW Kostkowo - „Warto było" lub „Mega babki to my"

KGW Kaczkowo - taniec dowolny

Jednocześnie uznano, że zdobywcą nagrody głównej „GRAND PRIX" XIX Powiatowego Turnieju KGW jest KGW Kostkowo. Tym samym panie z KGW w Kostkowie reprezentować będą powiat wejherowski na Turnieju Wojewódzkim, który ma odbyć się 7 kwietnia br. w Żukowie.

Za zwycięstwa w poszczególnych kategoriach Koła otrzymały dyplomy, upominki i nagrody finansowe w wysokości po 800 zł, a za zdobycie „GRAND PRIX" KGW  Kostkowo zostało dodatkowo uhonorowane pucharem oraz nagrodą finansową w wysokości 1.500 zł. Nagrody zwycięzcom wręczyli Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego i Ryszard Czarnecki, przewodniczący rady powiatu wejherowskiego. Gratulacje wraz z dyplomami i upominkami złożyli swoim Kołom także wójtowie poszczególnych uczestniczących w turnieju gmin.

Dodatkową, gorąco przyjętą przez liczną publiczność atrakcją turnieju były artystyczne występy studentów Poleskiego Oddziału Państwowego Uniwersytetu Rolniczego w Sankt Petersburgu, a także pokaz przygotowywania i kosztowanie przygotowanych przez nich pielmieni, tradycyjnych ruskich pierożków.

Na zakończenie Waldemar Szczypior, dyrektor CKSTiB w Gniewinie wręczył prof. Anatolijowi Kibiszowi z Uniwersytetu w Sankt Petersburgu podziękowanie dla Oddziału w Polesku za wieloletnią współpracę i uświetnienie XIX Powiatowego Turnieju KGW.

Całość imprezy prowadzili Hanna Rocławska, kierownik Powiatowego Zespołu  Doradztwa Rolniczego w Wejherowie i Tomasz Fopke, Dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej.

(MOD)

Fot. K. Kropidłowska, M. Odyniecki

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   14 °C
Ciśnienie:   1002 hPa
Wiatr:   9 m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji