dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[12-06-2017] ANIOŁY POKONANE

W rozegranym w minioną sobotę na stadionie w Gniewinie meczu 32 kolejki IV ligi z drużyną ANIOŁY Garczegorze KS STOLEM Gniewino odniósł zasłużone zwycięstwo 3:1 (1:1).

Do sobotniego meczu obie drużyny przystępowały w zdecydowanie różnych nastrojach. STOLEM już w 29 kolejce zapewnił sobie utrzymanie w rozgrywkach IV ligi, zaś ANIOŁY potrzebowały punktów, by myśleć o pozostaniu w gronie czwartoligowców.

Przed meczem pożegnano przed własną publicznością Łukasza Kostucha, który podczas 120 występów w drużynie seniorów STOLEMA w latach 2005 - 2017 strzelił 10 bramek i Adama Dołotko, który podczas 250 występów w drużynie seniorów STOLEMA w latach 2007 - 17 zdobył 12 goli, a którzy postanowili zakończyć sportowe kariery. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i upominki a także życzenia od rywali. My dziękujemy im za wierność barwom klubowym i zaangażowanie w rozwój gniewińskiej piłki nożnej.

- Zarząd klubu, sztab szkoleniowy, zawodnicy oraz kibice bardzo dziękujemy za te lata spędzone w klubie, za bardzo dobrą postawę na boisku oraz poza nim, za budowanie kolektywu w szatni i wszystkie wspaniałe chwile, które razem mogliśmy przeżyć, za wytrwałą drogę z B klasy do IV ligi. Powodzenia w życiu prywatnym oraz zawodowym. Raz jeszcze dzięki - napisano na internetowej stronie klubu.

Mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy grali atakiem pozycyjnym długo utrzymując się przy piłce, przeprowadzali kolejne ataki, ale nie stwarzali groźnych  sytuacji podbramkowych. Goście natomiast ograniczali się do groźnych kontr. W 23 minucie goście przeprowadzili właśnie taką szybką akcję i strzał Grzegorza Smolarka na bramkę gospodarzy zatrzymał się na ręce jednego z obrońców i sędzia podyktował na rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Michał Choszcz.

ANIOŁY prowadziły 1:0. Trzy minuty później goście zmarnowali kolejną „setkę". Tym razem świetnie w bramce zachował się Jakub Olszowiec ratując gniewiński zespół od straty drugiej bramki. Wyrównał po kapitalnej indywidualnej akcji Kamil Patelczyk w 40 minucie. Cztery minuty później bolesnej kontuzji doznał Adam Dołotko i musiał opuścić boisko z podejrzeniem złamania nosa. Po przerwie zastąpił go Radosław Styn.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Stroną atakującą nadal był STOLEM, a ANIOLY przeprowadzały kontry. Drugą bramkę, w 63 minucie, po dobrze rozegranym rzucie wolnym, zdobył Kamil Patelczyk, a trzeciego gola strzelił w 85 minucie żegnający się z gniewińską publicznością Łukasz Kostuch, który wszedł na boisko w 60 minucie spotkania. Jak widać, godnie pożegnał się z drużyną!

- Rozegraliśmy dobry mecz w dobrym tempie - powiedział po spotkaniu trener Tomasz Dołotko. -  Mimo przegranej wierzę, że zespół Aniołów utrzyma się w lidze, czego im z całego serca życzę, tym bardziej, że występują w tej drużynie byli zawodnicy Stolema jak Arek Pendowski, Grzesiek Smolarek czy Radek Piotrowski.

STOLEM Gniewino - ANIOŁY Garczegorze 3:1 (1:1), bramki: Kamil Patelczyk -2, Łukasz Kostuch, dla gości Michał Choszcz z karnego.

Skład STOLEMA: Olszowiec, Dołotko (46' Styn), Jezierski, Kankowski, Zabłotni, Sobczyński (70' Jakubik), Klarecki, Jeżowski, Patelczyk, Nowakowski (60' Kostuch), Maciołek (46' Koszałka).

Po 32 kolejkach ligowych spotkań STOLEM zajmuje 10 lokatę z dorobkiem 45 pkt. (12 zwycięstw, 9 remisów i 11 porażek, bramki 41-41).

Kolejne spotkanie gniewińscy piłkarze rozegrają 15 czerwca o godz. 15,00 w Dzierzgoniu zajmującym 5 lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 58 pkt. miejscowym POWIŚLEM, które w ostatniej kolejce wysoko uległo KP Starogard Gdański 0:4. Natomiast ostatnie spotkanie w tej rundzie rozgrywek STOLEM rozegra 18 czerwca o godz. 15,00 w Gniewinie z zajmującą pozycję w tabeli o oczko niżej drużyną GKS Kolbudy. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej, 26 listopada na wyjeździe w Kolbudach, STOLEM pokonał rywala 1:0. Liczymy przynajmniej na powtórkę wyniku!