Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Strona Główna

 

[03-10-2012] Europejska Nagroda Odnowy Wsi dla Gniewina

 

21 września w miejscowości Langenegg w Austrii odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczone zostały tegoroczne Europejskie Nagrody Odnowy Wsi przyznawane przez Europejskie Stowarzyszenie Na rzecz Odnowy Wsi i Rozwoju Obszarów Wiejskich (Europaeische ARGE Landentwicklung und Dorferneuerung). Wśród laureatów tej prestiżowej nagrody znalazła się również Gmina Gniewino, nagrodzona za szczególne osiągnięcia w wielu obszarach odnowy wsi.

 

 

Na kilkudniowe uroczystości do Langenegg zjechali w dniach 21-23 września przedstawiciele łącznie 29 ośrodków wiejskich z różnych krajów Europy - ze Szwajcarii, Austrii, Niemiec, Holandii, Czech, Węgier, Luksemurga, Polski, Włoch, Słowenii, Słowacji i Belgii. Ten odbywający się co 2 lata konkurs ma charakter prestiżowy, gdyż z każdego regionu władze regionalne nominują do udziału w nim tylko jedną, najlepszą ich zdaniem gminę wiejską, a zatem konkurencja jest wielka. Decyzją Międzynarodowego Jury Konkursu Europejskiej Nagrody Odnowy Wsi 2012 nagrodę główną otrzymała w tej edycji Vals w Szwajcarii. Gniewino natomiast otrzymało nagrodę w kategorii „szczególnych osiągnięć w wielu obszarach odnowy wsi" - poniżej przedstawiamy uzasadnienie otrzymanej przez nas nagrody.

Wzorowy rozwój gospodarczy Gmina Gniewino rozpoczęła w trudnej sytuacji, a przy mądrym wykorzystaniu istniejących możliwości, przyczyniła się do istotnej poprawy jakości życia. Projekty w zakresie energii odnawialnej są równie przykładne, jak starania o integrację rożnych mniejszości narodowych w gminie. Kaszubskie Oko, 44 metrowa wieża widokowa pośrodku małego parku rekreacyjnego, świadczy wraz z hotelem sportowym i nowo powstałą wybitną infrastrukturą sportową o jasno wytyczonym celu, nadaniu turystyce i rekreacji rangi ważnego czynnika gospodarczego dla gminy i jej otoczenia. Dlatego Gniewino zostaje odznaczone Europejską Nagrodą Odnowy wsi za szczególne osiągnięcia w wielu obszarach odnowy wsi."

Nagrodę odebrał Wójt Gminy Gniewino, Zbigniew Walczak, na czele delegacji Gminy Gniewino podczas wyjazdu studyjnego, który odbywał się w dniach 19-28 września, Wzięli w nim udział przedstawiciele Rady Gminy, sołtysi i przedstawiciele rad sołeckich, a także funkcjonariusze służb publicznych - Ochotniczych Straży Pożarnych, Straży Gminnej, pracownicy Urzędu Gminy.

 

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   °C
Ciśnienie:   hPa
Wiatr:   m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji