Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
bip

Urząd Gminy Gniewino

ul. Pomorska 8, 84-250 Gniewino

Telefon: 58 676 76 77

Fax: 58 676 72 26

PL
PL EN DE
Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

dobre miejsce

Sport

Aktualności Kulturalno-Sportowe

[06-03-2020] SUKCESY MŁODYCH PŁYWAKÓW W POWIATOWYCH IGRZYSKACH DZIECI I MLODZIEŻY

 

Z sukcesami powróciły reprezentacje Szkół Podstawowych w Gniewinie i w Kostkowie z Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej, które w piątek 28 lutego 2020 roku odbyły się na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

 

W piątek 28.02.2020 roku na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt i Chłopców, w których wystartowało ponad 100 młodych amatorów pływania z powiatu wejherowskiego. Wzięły w nich także  udział reprezentacje szkół z terenu Gminy Gniewino. W Igrzyskach Dzieci zespoły dziewcząt i chłopców wystawiła Szkoła Podstawowa w Gniewinie, zaś w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkoła Podstawowa w Kostkowie. Wszystkie reprezentacje spisały się na medal, ale najlepiej zaprezentowali się startujący w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej młodzi pływacy z SP w Kostkowie, którzy wygrali zawody zdobywając medal złoty. Chłopcy startowali w składzie: Adrian Waraksa, Szymon Hebel, Piotr Maszota, Oskar Matlewski, Oliwier Sznur, Oliwier Wasilewski, Bartosz Wieczorek. Opiekunem zespołu był Jacek Stawiasz.

Srebrne medale zdobyli startujący z Igrzyskach Dzieci chłopcy z SP w Gniewinie w składzie: Igor Hebel, Maksymilian Hołowiecki, Stanisław Kloka, Błażej Kwiatkowski, Maciej Ladach, Kacper Lieske, Jerzy Podolski, Paweł Sirocki.

Natomiast III miejsca w Igrzyskach Dzieci wywalczyły uczennice z SP w Gniewinie w składzie: Julia Behrendt, Paulina Hinc, Laura Kucharczyk, Maja Okoń, Zuzanna Oleszek, Maria Pranga,  Magdalena Ronowska i Julia Wozdyk. Opiekunami gniewińskich zespołów byli: Krzysztof Balczyński i Karol Behrendt

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej brązowy medal wywalczyły także dziewczęta z SP w Kostkowie w składzie: Daria Styn, Roksana Królikowska, Julia Dutko, Maja Skowronek, Olga Szczygielska, Roksana Borska i Zuzanna Kowalczyk. Do zawodów dziewczęta przygotowała Justyna Sobieska.

Wyniki Igrzysk Dzieci:

Dziewczęta:

I m. – Szkoła Podstawowa nr 8 w – 84 pkt.

II m. – Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie – 72 pkt.

III m. – Szkoła Podstawowa w Gniewinie  – 71 pkt.

Chłopcy:

I m. – Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi – 88 pkt.

II m. – Szkoła Podstawowa w Gniewinie – 72 pkt.

III m. – Szkoła Podstawowa nr 8  w Wejherowie – 63 pkt.

Wyniki Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Dziewczęta

I m. – Salezjańska Szkoła Podstawowa  w – 78 pkt.

II m. – Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie – 73 pkt.

III m. – Szkoła Podstawowa w Kostkowie – 53 pkt.

Chłopcy

I m. – Szkoła  Podstawowa w Kostkowie – 81 pkt.

II m. – Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi – 76 pkt.

III m. – Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie - 71 pkt.

W ocenie organizatorów poziom sportowy zawodów, będących eliminacjami do Finałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci oraz Finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, był bardzo wysoki i pozwala mieć nadzieję na uzyskanie dobrych wyników naszych ekip w Finałach, które odbędą się  odpowiednio w Tczewie oraz Kościerzynie. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi. Sędzią głównym zawodów był Maciej Jaworski. 

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski oraz organizator zawodów – Jarosław Mamrot. Na zakończenie zespoły zostały nagrodzone medalami, statuetkami oraz dyplomami, które wręczał: referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak.

Jako ciekawostkę dodajmy, że nieoficjalnie w trakcie imprezy prowadzono klasyfikację osiągnięć pływaków w poszczególnych stylach pływackich sztafet. Tu znakomicie wypadli Zuzanna Oleszek i Jerzy Podolski, uczniowie z Gniewina, którzy w Igrzyskach Dzieci byli najszybsi w pływaniu stylem grzbietowym.

(MOD)

Fot. PZPOW Wejherowo, SP Gniewino, SP Kostkowo

 

 

Galeria

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.:   °C
Ciśnienie:   hPa
Wiatr:   m/s

 

 

 

 

Fotogaleria Gminy Gniewino

 

Idź do galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2015 Gmina Gniewino. Projekt i realizacja: Seenet

Cookies  |  Mapa serwisu  |  Kontakt

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to)
Zamknij Wiecej informacji